Ksiegowosc w firmie jednoosobowej

Właściciele firm często poszukują programu komputerowego, który uwolni ich od monotonnej i pochłaniającej godzina pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i zestawieniach z tytułem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie potrzeby bardzo różnych odbiorców, łączy je a elastyczność i umiejętność obsługi. Co szczególnie istotne, są one dopasowane do właściwych przepisów i elastyczne na końcu, aby odpowiadały wymaganiom jak najistotniejszego grona użytkowników. Oferta skierowana jest również do walut prowadzących pełną księgowość, jak również instytucji liczących się w budowie księgi zysków i rozchodów lub na podstawie podatku zryczałtowanego.

Enova księgowość ma szeroką gamę funkcji potrzebnych do sprawnego prowadzenia księgi handlowej: z zarządzania planami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest programem bardzo oszczędnym w obsłudze, o nowoczesnym interfejsie zapewniającym najlepszą funkcjonalność i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek książki z pomysłem nie sprawi problemów nawet kilka zaawansowanym użytkownikom.

Ten program w porównaniu z innymi daje wielu większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. zakładać własne raporty i wydruki, na jeden sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych postaci z zachowaniem tzw. pól własnych, lub i rozliczać rozrachunki w stawkach lub ewidencjonować je według innych typów. Możliwa istnieje też realizacja swoich rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego: prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego; widzenie i rozliczanie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, które nie były pokryte w terminie; ewidencja środków trwałych, a też wartości lekkich i prawnych; standardowa obsługa wynagrodzeń; obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe; wystawianie deklaracji ZUS i możliwość eksportu do Płatnika.