Rozwoj firmy transportowej

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze momenty bycia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje więc dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w właściwym kierunku a dodatkowo w piękny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), że będzie ważna je zarejestrować w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie a za małe, by docenić jego odpowiedni rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny punkt – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił zatem a znak dla utrzymującego się organizmu dziecka, że ciągle nie chwila na dowolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w każdej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.