Sklep obuwniczy wyposazenie

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz dodatki są obowiązujące w sklepiku z produktami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i daje produkty mięsne do sprzedaży. Jest dużo sposobów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z urządzeniami mrożącymi, w których wychowuje się mięso – wśród nich ogłasza się witryny, zamrażarki, wyspy albo też szafy mroźnicze. Świetnym programem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie chociaż w magazynie, ale więcej w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Odkłada się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Przydatna jest również lada ekspediencka, na jakiej wycina się i pakuje towar. W większych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest korzystanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w zakładzie mięsnym to zasługa, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna stanowić dość długi plus pewny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak a klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do krojenia mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, też nie warto na nich dbać. Z kolei dobra krajalnica powinna posiadać regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zrobione są z chromowanej stali węglowej albo byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, będącego do prowadzenia mięsa na życzenie klienta. Wprawdzie nie stanowi wówczas niezbędny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana istnieje i kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest same zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała istnieje w zachowaniu właściwej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Duże jest więcej oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin uważających się na wystawy.